Výstava děl Dagmar Urbánkové

9. 9. 2024 16:00

Místo konání: knihovna Školní náměstí

Zveřejněno 15. října 2024

Dneska v 16h zahajujeme výstavu výtvarnice a autorky výtvarných knih pro děti Dagmar Urbánkové. Můžete si prohlédnout akvarely z knížky Světozor nebo kresby z humorného vyprávění Jmenuji se Emanuel Fajahyla, z kterého nám autorka přečte ukázku. Výstava potrvá do 30.10.2024. Dagmar Urbánková vystudovala scénografii na DAMU (Katerdra alternativního a loutkového divadla). Působí jako výtvarnice a spisovatelka. Vedle autorských knih pro děti (Adam a koleno, Chlebová lhota, Byl jeden dům, Maškary, Cirkus ulice..) vydala básnické sbírky a krátké prózy. Nejnověji jí vyšla básnická sbírka Šustit taškama a ilustrované anekdoty Případ pro psí játra. Učí scénografii na KALD DAMU a výtvarku ve svém ateliéru.